Panel prawny

Rynek pracy

Chcesz przeglądać lub dodawać oferty pracy?       

Jak zdobyć nowe doświadczenie zawodowe?

Wiele pomysłów na zagraniczne wyjazdy zostało już opisane na łamach naszego poradnika kariery. Jednak na uwagę zasługuje również inna możliwość. Wielu studentów podczas zdobywania wiedzy rozpoczyna karierę zawodową.Job Polska, studia i rozwój

 

Oczywiście większość z nich pracuje, aby zapewnić finansowanie swojej edukacji, często wybierając oferty pracy, które nie maja nic wspólnego z przyszłą ścieżka kariery. To również atut wobec przyszłego pracodawcy, ponieważ pokazuje ambicje, a także przedstawia kandydata na pracownika, jako osobę zaradną, potrafiącą ogarnąć jednocześnie kilka tematów. Dlaczego więc nie zdecydować się na prace za granicą, jednocześnie wybierając studia na uczelni zagranicznej. To akurat zależy tylko od nas, ale z pewnością warto.

Au pair / Camp America / Work&Travel

To tylko kilka z programów, które umożliwią nam wyjazd za granicę na etapie edukacji.

Au pair jest programem opartym o zarobkową opiekę nad dziećmi czy starszymi osobami potrzebującymi opieki. Warunki programu gwarantują wynagrodzenie, zakwaterowanie, wyżywienie i niejednokrotnie również naukę języka obcego. Warto z niego skorzystać, ponieważ to bardzo dobry sposób na rozszerzenie umiejętności językowych w środowisku zagranicznego kraju.

Camp America to program, dzięki któremu znajdziemy prace za granicą w innym charakterze, np. animatora czasu wolnego w ośrodku wypoczynkowym. Korzyści płynące z tego programu są zbliżone do innych, dlatego potraktujmy to jako ciekawą alternatywę.

Work&Travel jest z kolei nastawiony na zainteresowanie kandydata do pracy przyszłą wizją podróży po kraju do którego jedziemy. Kto nie chciałby spędzić wakacji za granicą i to w bardzo odległym kraju? Dzięki temu programowi możemy zrealizować taki cel, w pierwszej kolejności pracując i zarabiając, a następnie za te pieniądze zwiedzając.

Każdy jest inny i kieruje się innymi kryteriami, dlatego warto zainteresować się wszystkimi możliwościami i wybrać tą najbardziej odpowiednią dla siebie. Połączmy dodatkowo taki program z edukacją, a zwiększymy swoja konkurencyjność na rynku pracy po zakończeniu edukacji.

Pierwsza praca za granicą

Zatrudnienie na umowę o pracę, może być poprzedzone płatnymi praktykami czy stażami. To również formy zatrudnienia, jednak kierują się nieco odmiennymi zasadami. Oczywiście najlepiej rozpocząć ten etap kariery u wymarzonego przyszłego pracodawcy, dlaczego zatem nie połączyć tego z wyjazdem za granicę? W obecnych czasach wielu pracodawców to duże międzynarodowe korporacje, posiadające oddziały i biura we wszystkich zakątkach świata. Korporacje te rocznie organizują nabór na płatne praktyki oraz staże i często one odbywają się w ośrodkach szkoleniowych za granicami naszego kraju. To idealny początek kariery, dlatego warto się tym zainteresować, ponieważ po tym okresie może wydarzyć się tak, iż to pracodawcy będą ubiegać się o Ciebie, a Ty będziesz mógł wybierać spośród złożonych ofert pracy. Trudno wyobrazić sobie bardziej idealny początek kariery zawodowej.

Pomoc specjalistów

Jeżeli udało Ci się załapać na płatny staż czy praktykę za granicą, a może stypendium zagraniczne, z pewnością możesz być z siebie dumny. Jeżeli nie miałeś tyle szczęścia i boisz się samemu zaryzykować, często wydając niemałe pieniądze na wyjazd zagraniczny w celach edukacyjnych, możesz to zostawić fachowcom. Istnieją firmy, które zajmują się takimi rzeczami profesjonalnie, ograniczając ryzyko takiego wyjazdu do minimum. Takie firmy posiadają liczne sprawdzone kontakty zagraniczne, a ścieżkę, którą zamierzasz podążyć mają już zbadaną i wielokrotnie sprawdzoną.

Oczywiście usługi takiej firmy kosztują, co jednoznacznie zwiększa konieczny budżet przeznaczony na edukację, jednak czego się nie robi dla lepszego startu w życie zawodowe, przecież to nasza inwestycja, może więc warto?

Najnowsze na blogu

© 2024 JobPolska Krzysztof Rogalski. Wszelkie prawa zastrzeżone. design i wykonanie MorphicWeb